Evropski dan osoba sa autizmom

03.10.2023.
Evropski dan osoba sa autizmom

U odeljenju 2/1 obeležen je 3.oktobar Evropski dan osoba sa autizmom,koji ustanovljen kao doprinos poštovanju dostojanstva osoba sa atizmom.U Srbiji ima oko 2500-3000 dece sa autizmom i isto toliko porodica koje takođe trebaju da imaju posebnu pažnju u društvu. Zato je odeljenje 2/1 želelo da deca sa tom bolešću ne budu nevidljiva i zaboravljena .Ta deca su deo nas i zato smo u okviru radionice ,sa porukom ,,Pružamo ruku ,a ne podmećemo nogu,želeli da uputimo pozdrave kroz ilustracije i naš razredni pano.

Laura Antelj

1 | 2Sledeća strana